Inspiratie

5 boeken om naar uit te kijken in april

Het is lente! En wat is er heerlijker dan genieten van het eerste lentezonnetje met een boek in de tuin of op het terras? In april doe ik dat het allerliefste met deze 5 boeken.  Carry onCarry on, Rainbow Rowell Na het grote succes van Eleanor & Park heeft Rowell zich definitief op de kaart gezet als YA-auteur. Maakt ze het met deze roman weer waar? Simon Snow wil gewoon relaxen en genieten van zijn laatste jaar op de Watford School of Magicks, maar iedereen valt hem lastig. Zijn vriendin heeft het uitgemaakt, zijn beste vriend is een plaaggeest, en zijn mentor probeert hem in de bergen te verstoppen, waar hij misschien veilig zal zijn. Simon kan niet eens blij zijn met het feit dat zijn kamergenoot en oude rivaal spoorloos verdwenen is, omdat hij zich zorgen blijft maken over het kwaad. En er zijn spoken. En vampiers. En verschrikkelijke, duivelse dingen die proberen om Simon neer te halen. Als je ’s werelds krachtigste magiër bent, kun je nooit even relaxen en genieten. Reserveer dit boek   Het verkeerde padHet verkeerde pad, Rebecca Griffiths Dit thrillerdebuut zet je volgens de uitgever continu op het verkeerde been en blijft tot aan het einde verrassend… Sarah d’Villez is als tiener jaren geleden elf dagen vastgehouden door een man en wist toen op miraculeuze wijze te ontsnappen. Ze probeerde daarna een leven op te bouwen, maar haar huwelijk valt in duigen en ze komt tijdelijk bij haar moeder te wonen. Nu haar kidnapper op het punt staat om vrijgelaten te worden, zit er voor Sarah slechts één ding op: vluchten uit Londen en onderduiken op het platteland van Wales. Maar zal ze daar veilig zijn?   Reserveer dit boek   De verwarde caviaDe verwarde cavia, Paulien Cornelisse Het eerste fictieboek van Cornelisse dat ze ook nog eens zelf uitgeeft… Veelbelovend! Cavia werkt op de afdeling Communicatie. In korte humoristische hoofdstukken leren we haar en haar collega’s kennen. Stella van Human Resources. Ruud het enge hoofd van de afdeling Financiën. En Harm-Jan van de IT-afdeling, die al sinds 1999 een tamagotchi in leven houdt. Een cavia die in een kantoortuin tussen de mensen werkt: het klinkt wat onwaarschijnlijk, maar iedereen die ook maar een blauwe maandag op een kantoor heeft gewerkt, zal de avonturen van de verwarde cavia herkennen. Van een symbiotische relatie met het koffiezetapparaat tot passief-agressieve e-mails en duizelingwekkende perikelen rond de lief- en leedpot. De verwarde cavia is een grappig en ontroerend boek, onmisbaar voor iedereen die wel eens collega’s heeft gehad, of ze misschien nog steeds wel heeft. Reserveer dit boek   De schaduw van de eunuchDe schaduw van de eunuch, Jaume Cabré Na De stemmen van de Pamano ben ik benieuwd naar wat deze roman van Cabré brengt… Miquel Gensana wordt opgeschrikt door de plotse dood van zijn jeugdvriend en politicus Bolós. Ook Júlia blijft met vragen achter en ze nodigt Miquel uit voor een etentje. Miquel weet niet dat Júlia jarenlang een verhouding had met Bolós. Júlia weet niet dat Bolós mogelijk is vermoord uit wraak voor iets uit Miquels en Bolós’ verleden. Tijdens het etentje blikt Miquel terug op zijn leven. Zijn bewogen tijd samen met Bolós bij het Spaanse verzet blijft een schaduw op het heden werpen, zeker na Bolós’ verdachte dood. Maar ook Miquels obscure en grootse familiegeschiedenis vol intriges komt naar boven: de opkomst en ondergang van de rijke en machtige Gensana’s. Reserveer dit boek   Alles wat je lief isAlles wat je lief is, Nicola Yoon Volgens de uitgever een boek voor de fans van Rainbow Rowell & John Green. ‘Je kunt misschien niet alles voorspellen, maar sommige dingen wel. Dat ik verliefd ga worden op Olly, bijvoorbeeld. En dat het op een ramp zal uitdraaien.’ Madeline is allergisch voor de wereld. Zo allergisch dat ze al zeventien jaar niet buiten is geweest. De enige mensen die ze te zien krijgt, zijn haar moeder en verpleegster Carla. Madeline verdrijft de tijd met lezen en het schrijven van ‘spoilende’ boekbesprekingen. Tot er een nieuwe jongen naast haar komt wonen, met ogen in de kleur van de Atlantische oceaan: Olly. Hun vriendschap begint online, maar al gauw is dat niet meer genoeg… Alles wat je lief is gaat over het verlangen naar het onbereikbare, en over alles wat we op het spel zetten voor de liefde. Reserveer dit boek

Reageer

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.