Inspiratie

5 boeken om naar uit te kijken in augustus

Hoewel mijn boekenkast uitpuilt van de koopjes van de afgelopen maanden, komen er toch ook in augustus weer boeken uit die ik graag zou toevoegen aan mijn boekencollectie. Naar deze 5 kijk ik het meeste uit! De eenzame postbodeDe eenzame postbode, Denis Thériault Een ontroerend verhaal over een eenzame postbode die stiekem andermans brieven opent… Het plot van dit filosofisch liefdesverhaal maakt nieuwsgierig! Door stiekem enveloppen open te stomen en de brieven te lezen, heeft postbode Bilodo een manier gevonden om te ontsnappen aan zijn eenzame en eentonige leven. Het geeft hem een kijkje in het leven van anderen, in het bijzonder dat van Ségolène. Zij schrijft en ontvangt haiku’s van Gaston, een meesterlijk dichter. Bilodo raakt steeds meer gefascineerd door de fijne poëtische taal en de brieven die de twee geliefden elkaar op afstand sturen en langzaam wordt hij verliefd op Ségolène. Het blijkt echter slechts een kwestie van tijd tot de hele wereld om hem heen instort… Reserveer dit boek   Daar heb je vrienden voorDaar heb je vrienden voor, Astrid Harrewijn Dit is een humoristische vriendenroman over de grote keuzes in het leven en hoe verleidelijk het is om die voor je uit te schuiven, vanuit een interessant perspectief: een 40-jarige man met een kinderwens. Stoer en aantrekkelijk wil hij zijn, stoffig en degelijk is hij. Joost, veertig, ongehuwd, schrijver, kunsthistoricus en archeoloog; werkzaam bij het Rijksmuseum en de Universiteit van Amsterdam. Een verblijf van twee maanden in Rome, waar hij werkt aan een boek over keizer Augustus, zorgt voor de ommekeer. Hij beseft dat de tijd niet stilstaat en dat hij een beetje moet doorpakken als hij wil dat er ooit iets verandert. In een moment van overmoed laat hij zich een nieuwe look aanmeten – wie weet volgt de rest dan vanzelf?  Terug in Nederland ziet het leven er helaas toch wat anders uit dan in de Italiaanse zon. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden wordt hij op één dag twee keer ontslagen en raakt hij verstrikt in een geheim genootschap en een mysterieus raadsel. Maar wat hem het meest uit zijn slaap houdt, is het besef dat hij een kind wil. Zijn vrienden wijzen hem fijntjes op de logische consequentie waar hij zelf nog voor terugschrikt: wil je een kind, dan heb je een vrouw nodig… Reserveer dit boek   Methode 15/33Methode 15/33, Shannon Kirk Wij berichtten eerder al dat Methode 15/33 zou worden gelanceerd als smartbook. Volgens de uitgever zorgt dit voor een totaal nieuwe leeservaring. Stel je voor: een hulpeloos, zwanger meisje van 16 dat net uit de veiligheid van haar eigen omgeving is gerukt en in een smerige bestelwagen is geduwd. Ontvoerd… Alleen…Doodsbang. Vergeet haar nu… Stel je in plaats daarvan een zwanger, manipulatief wonderkind voor. Ze wordt in een smerige bestelwagen geduwd en voelt vanaf het eerste moment van haar ontvoering een koelbloedig verlangen naar twee dingen: haar ongeboren kind redden en genadeloos wraak nemen. Ze gaat methodisch, berekenend en wetenschappelijk te werk bij het maken van haar plan. Is ze een klinische psychopaat? Niets laat ze aan het toeval over, onverstoorbaar maakt ze haar berekeningen en oefent ze, terwijl ze wacht… op het perfecte moment om toe te slaan. Reserveer dit boek   misluktMislukt, Iris Boter Deze Young Adult klinkt als een heerlijke, tikkeltje mysterieuze zomerread. Loïs zit op de kunstacademie. Niemand mag haar goed verborgen geheim weten en daarom houdt ze iedereen op afstand. Zelfs die lieve en leuke Giel. Als Loïs haar studentenkamer uit moet, biedt Giel aan om te helpen en dan blijkt dat hij haar wel ziet zitten. Loïs vindt het doodeng en geweldig tegelijk. Al snel vindt ze een kamer bij mevrouw De Vogel in huis. Maar er gebeuren vreemde dingen: de kat lijkt haar te herkennen en Loïs kan opeens prachtig pianospelen, zonder dat ze dat ooit geleerd heeft. Door Giel breekt er een andere tijd aan. Loïs bloeit helemaal op. Liefde is niet zo moeilijk als ze dacht. Toch mag hij nog steeds niet te dichtbij komen, maar hoelang blijft hij dat accepteren? Dan valt Loïs van de trap en wordt alles anders. Alles. Reserveer dit boek   de achtste doodzondeDe achtste doodzone, Rebecka Edgren Aldén Een debuut, volgens de uitgever, voor de fans van Camilla Läckberg en Saskia Noort. Kan De achtste doodzonde deze hoge verwachtingen waarmaken? Na haar bijna fatale ongeluk, tien jaar geleden, is Nora erin geslaagd haar leven opnieuw op te bouwen. Ze is een zeer succesvol zelfhulpcoach en woont met haar man Frank en twee kinderen in een fraaie villa in een buitenwijk van Stockholm. Maar met de komst van Klara, die haar intrek neemt in het huis naast hen, begint de idylle langzaam barsten te vertonen. Klara raakt bevriend met Nora en Frank, en de kinderen zijn helemaal weg van haar. Dan krijgt Nora last van onverklaarbare vermoeidheidsverschijnselen en steeds vaker voelt ze zich afwezig. Tot ze beseft dat ze Klara al eens eerder heeft ontmoet… Reserveer dit boek

2 reacties

  • Ben toevallig op dit blog terecht gekomen en zet hem meteen bij mijn favorieten.
    Mijn favoriete schrijvers: J.D. Salinger, Patrick Modiano, W.G. Sebald. Zij hebben een vaste plaats in mijn boekenkastje. Daarnaast heel veel wat komt en gaat. Ben heel benieuwd naar dit blog!!

  • Ben toevallig op dit blog terecht gekomen en zet hem meteen bij mijn favorieten.
    Mijn favoriete schrijvers: J.D. Salinger, Patrick Modiano, W.G. Sebald. Zij hebben een vaste plaats in mijn boekenkastje. Daarnaast heel veel wat komt en gaat. Ben heel benieuwd naar dit blog!!

Reageer

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.