Boekhandel & Uitgeverij

5 boeken om naar uit te kijken in september

De maand is bijna afgelopen, dat betekent dat het tijd is voor een nieuwe vooruitblik. Zoals iedere maand zoek ik voor de volgende maand weer 5 boeken uit het complete aanbod van uitgeverijen waar ik in het bijzonder naar uitkijk. September is de maand waarin het nieuwe boekenseizoen weer van start gaat, dus de keus was groot dit keer!

Brussel, Basje Bender
Voor de lezers van Maartje Wortel en Esther Gerritsen, staat er in de aanbiedingsbrochure van Meulenhoff bij deze debuutroman van Basje Bender. Dat maakt nieuwsgierig!

Elvie is zevenentwintig en werkt in Brussel, waar de apéros in het Frans zijn en het bier met een scheutje grenadine wordt gedronken. Het leven in de bubble van Europese ambtenaren en lobbyisten bevalt haar prima. De mannen met wie ze uitgaat beschouwt ze als onderhoudende passanten die etentjes betalen en de avonden vullen. In de weekends maakt Elvie lange wandelingen en observeert ze de stad en de mensen. Brussel voelt als de ultieme ontsnapping: de recepties, het netwerken en de zwervers op straat kunnen Elvie niet echt raken.
Dat verandert wanneer ze de Vlaamse kunstenares Camille ontmoet. Elvie weet zich niet goed raad met haar verwarde gevoelens voor iemand die net zo ongrijpbaar is als zijzelf. Hun vriendschap is licht en mooi als een zeepbel, maar blijkt ook even kwetsbaar.

Reserveer dit boek

Wat Milo zag, Virginia Macgregor
Een roman in de stijl van Het Rosie-project, aldus de uitgeverij. De plotbeschrijving belooft in elk geval een hartverwarmende feelgoodroman, ideaal voor de weer korter en donkerder wordende avonden.

Er is iets helemaal mis in het verpleeghuis van Milo’s oma…

De negenjarige Milo Moon heeft retinitis pigmentosa: zijn ogen gaan langzaam achteruit en uiteindelijk zal hij blind worden. Vooralsnog ziet hij de wereld als door een kijkgaatje. Dankzij deze ‘tunnelvisie’ ziet hij dingen die anderen niet opmerken.

Als Milo’s geliefde oma naar een verpleegtehuis moet, heeft Milo al heel snel door dat daar iets niet klopt. De hoofdverpleegster speelt mooi weer tegenover de familie, maar zodra die hun hielen hebben gelicht gaat de verwarming uit, krijgen de oudjes alleen nog maar blikvoer te eten en deelt ze kwistig verdovende medicijnen uit om de boel lekker rustig te houden.

Natuurlijk willen de volwassenen niet naar hem luisteren, dus smeedt Milo een plan om alle misstanden op eigen houtje aan het licht te brengen. Tripi de kok en Milo’s varkentje Hamlet zijn de enige bondgenoten in zijn heroïsche strijd…

Reserveer dit boek

Sandelhoutstraf, Mo Yan
Een nieuwe roman van de winnaar van de Nobelprijs voor de Literatuur (2012), althans nieuw in vertaling. Het origineel verscheen in 2008 en is in september te lezen in het Nederlands.

‘Die ochtend had mijn schoonpa nog niet in zijn ergste dromen kunnen vermoeden dat hij over zeven dagen door mijn handen zou sterven.’ Zo begint het verhaal van de voluptueuze Sun Meiniang en de vier mannen in haar leven: haar echtgenoot, minnaar, vader en schoonvader. Haar vader, de ster van de lokale volksopera, leidt de opstand tegen de westerlingen, die met onder meer de aanleg van een spoorlijn de traditionele Chinese levenswijze verstoren. Wanneer hij wordt veroordeeld, is het haar schoonvader die de straf zal toedienen: een langzame, gruwelijke dood door duizend messteken. Maar hij rekent buiten zijn schoondochter.

Reserveer dit boek

De gevleugelde, Arthur Japin
Voor zijn nieuwste roman De gevleugelde dook Arthur Japin in de geschiedenis van Alberto Santos-Dumont, een beroemde Braziliaanse uitvinder en luchtvaartpionier de leefde rond de wisseling van de 19e naar de 20e eeuw. Een nieuwe, bij voorbaat intrigerende historische roman van de schrijver van De zwarte met het witte hart en Vaslav.

Alberto Santos-Dumont groeit op in de afgelegen binnenlanden van Brazilië. Hij droomt ervan te kunnen vliegen zoals de helden in de boeken van Jules Verne. Wanneer hij ontdekt dat hun avonturen verzonnen zijn, legt hij zich daar niet bij neer. Hij vertrekt naar Parijs, zet de werkelijkheid naar zijn hand, en wordt de eerste mens die door de wolken navigeert.
De ware geschiedenis van deze vergeten pionier en zijn gestolen hart voert van Zuid-Amerika naar de Parijse belle époque – een spectaculaire historische roman.
Hoe verbeeldingskracht en passie de wereld kunnen veranderen!

Reserveer dit boek

Zuiverheid, Jonathan Franzen
Een nieuwe roman van Jonathan Franzen (Vrijheid) is altijd een gebeurtenis. De fans van de Amerikaanse auteur hebben er vijf jaar op moeten wachten, maar in september is het zo ver.

Zuiverheid, de nieuwe, grote roman van Jonathan Franzen, vertelt het verhaal van de Amerikaanse Purity Tyler, voor de mensen in haar omgeving bekend als Pip – zij schaamt zich voor haar echte voornaam. Haar moeder heeft nooit willen vertellen wie haar vader is, en als Pip een traumatische ervaring heeft in het Californische kraakpand waar ze woont, besluit ze naar hem op zoek te gaan.
Haar zoektocht leidt haar door Noord-Amerika en Latijns-Amerika, waar ze in contact komt met een charismatische, wereldberoemde internetrebel, Andreas Wolf. Maar Pip weet niet dat Wolf zelf een geheim met zich meedraagt, uit een ver verleden, toen hij in Oost-Duitsland woonde en de Berlijnse Muur nog niet gevallen was.
Zuiverheid is een grootse, ontzagwekkende roman over identiteit, afstamming, liefde en seksualiteit, maar vooral over geheimen: van de intieme geheimen binnen een familie tot de levensgevaarlijke geheimen van kapitalistische multinationals en de hele westerse maatschappij. Franzens fabelachtige pen en de mythische structuur van zijn nieuwe roman maken Zuiverheid tot de belangrijkste Amerikaanse roman van 2015, die de lezer vele schitterende uren zal bezorgen.

Reserveer dit boek

2 reacties

  • Ik ben benieuwd, ik heb nog niet echt van de schrijvers/schrijfsters gehoord… Ik heb vandaag ook een lijstje gemaakt met boeken die verwacht worden in september, daar staan vooral YA boeken in…
    Uit dit rijtje denk ik dat ‘Wat Milo Zag’ erg leuk is, die spreekt mij erg aan!

  • Wat Milo zag lijkt mij zeker een erg mooi boek.

Reageer op dit artikel

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *