Foto: Adrien Leguay - Flickr
Foto: Adrien Leguay - Flickr
Boekhandel & UitgeverijLiteratuurNieuws en achtergronden

Vijf boekentips voor de herfst

Enkele dagen geleden is de herfst officieel weer begonnen. De dagen worden korter, het weer wordt onstuimiger, de bladeren vallen van de bomen. De ideale tijd om lekker met een boek op de bank door te brengen. Maar welke boeken moet je lezen? MustReads geeft vijf tips van lekker dikke boeken waarin je dagenlang kunt wegduiken.

Parijs – Edward Rutherfurd
Mooie, vuistdikke roman die de geschiedenis van Parijs vertelt vanuit de levensloop van een zestal families van de 12e eeuw tot de 20e eeuw.

Koop dit boek

Beschrijving:
Parijs is een wereldstad en een begrip. In deze epische roman ‘Parijs’ van Edward Rutherfurd, die eerder al de bestsellers ‘Londen’ en ‘New York’ schreef, maak je een wandeling door de geschiedenis van Parijs aan de hand van twee families die elkaar op elk gebied beconcurreren. Door hun ogen zie je de stad groeien tot de metropool van vandaag. Van de oevers van de Seine tot de bouw van de Eiffeltoren, van het decadente ‘joie de vivre’ van ‘La Belle Époque’ tot de lichtstad die ook vandaag nog hét symbool is van de romantiek: het boek ‘Parijs’ is even meeslepend als de stad zelf.

Victus: De val van Barcelona – Albert Sánchez Piñol
Monumentale roman over de geschiedenis van nog al zo’n prachtige stad, Barcelona. De publicatie van de roman van deze Catalaanse schrijver lag nogal gevoelig in Spanje.

Koop dit boek

Beschrijving:
Victus wordt verteld door Martí Zuviría, een jonge man uit Barcelona die een uitstekende militaire bouwmeester wordt. Het grillige lot maakt dat hij aan de ene kant de stad bouwkundig moet versterken, en aan de andere kant een strategie moet bedenken om haar te belegeren en te vernietigen.

Victus is een avonturenroman vol historische meedogenloosheid.
Victus is oneerbiedig, ongewoon en zeer respectvol.
Victus is een liefdesverhaal en de beschrijving van het eerste grote pan-Europese conflict.
Victus is één groot reisverhaal en gaat over een belegering die maar liefst dertien maanden duurde.
Victus is het verhaal over laffe adel en moedige kleine luiden en studenten.
Victus is het verhaal van een David tegen een Goliath.

Victus is een literair feest vol gevechten, avonturen, liefde, politiek en humor. Een boek dat je in één adem uitleest en met dezelfde gretigheid als waarmee je meesterwerken van Dumas, Victor Hugo of Tolstoj leest.

Palmen in de sneeuw – Luz Gabas
In oktober verschijnt bij uitgeverij Wereldbibliotheek dit debuut van Luz Gabas, waarvan in Spanje al 500.000 exemplaren verkocht werden.

Koop dit boek

Beschrijving:
Gedurende bijna tweehonderd jaar verlieten jonge mannen het arme stadje Huesca aan de voet van de Spaanse Pyreneeën om hun fortuin te zoeken op het tropische eiland Bioko. Dat maakte toen deel uit van de Spaanse kolonie Equatoriaal-Guinea. Generaties lang maakten zij die oversteek, totdat na de onafhankelijkheid in 1969 alle Spanjaarden het land uit werden gezet. Tegen deze achtergrond speelt zich de debuutroman van Luz Gabás af. In 2003, jaren na de verdrijving van de Spanjaarden, krijgt een jonge vrouw bij toeval een brief van haar oom in handen. Daarin leest ze over een onbekende inheemse vrouw die haar vader daar in 1969 achterliet, en zelfs over een haar onbekende halfbroer. Om de waarheid te achterhalen besluit zij hetzelfde avontuur aan te gaan als haar vader en zoveel generaties voor hem, en reist ze van Huesca naar Bioko. Hier ontrafelt ze stukje bij beetje wat er gebeurd is. Maar hoe dieper ze graaft, hoe confronterender de waarheid wordt – en is die waarheid wel het geheim dat ze wil blootleggen?

De erfenis van Elizabeth – Kirsty Wark
Ook nieuw in oktober: het debuut van Kirsty Wark, presentatrice van de BBC. Voor liefhebbers van Santa Montefiore en Elizabeth Gilbert.

Koop dit boek

Beschrijving:
De oude, eenzame Elizabeth Pringle is een bekend gezicht op het Schotse eiland Arran. Maar is er iemand die haar echt kent?
Wanneer ze sterft blijkt haar testament een verrassing te bevatten. Ze laat haar huis en al haar bezittingen na aan een vrouw die ze nooit ontmoet heeft, maar die ze ruim dertig jaar daarvoor met een kinderwagen langs het huis zag lopen.
Het kind uit die kinderwagen, nu een vrouw van 35, besluit uit te zoeken waarom deze vreemde dame haar huis naliet aan haar moeder.

Kou uit het oosten – Ken Follett
Het sluitstuk van de epische trilogie van Ken Follett over de geschiedenis van de 20e eeuw. Belooft net als de twee voorgangers weer veel spanning en sensatie te bevatten.

Koop dit boek

Beschrijving:
De Oost-Duitse Rebecca Hoffman ontdekt dat ze wordt afgeluisterd door de Stasi en doet iets impulsiefs dat haar leven onherroepelijk zal veranderen. George Jakes, zoon uit een gemengd huwelijk, bemachtigt een baan op het departement van Robert F. Kennedy, waar hij op zeer persoonlijke wijze verstrikt raakt in de strijd voor gelijke burgerrechten. Cameron Dewar moet als spion enorme risico s nemen om zijn idealen na te streven. Dimka Dvorkin raakt als assistent van Nikita Chroesjtsjov verwikkeld in de wedloop die de VS en de Sovjet-Unie op het randje van een kernoorlog zal brengen, terwijl zijn zus Tanja een politieke rol krijgt die haar van Moskou naar Cuba en van Praag naar Warschau brengt.Tegen de turbulente achtergrond van burgerprotesten, politieke schandalen, de val van de Berlijnse Muur, de Cubacrisis en de opkomst van de rock- n-roll vinden deze moedige jonge mensen uit vijf met elkaar verweven families ieder hun weg door de geschiedenis.

Reageer op dit artikel

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *