Foto: Adrien Leguay - Flickr

Vijf boekentips voor de herfst

Enkele dagen geleden is de herfst officieel weer begonnen. De dagen worden korter, het weer wordt onstuimiger, de bladeren vallen van de bomen. De ideale tijd om lekker met een boek op de bank door te brengen. Maar welke boeken moet je lezen? MustReads geeft vijf tips van lekker dikke boeken waarin je dagenlang kunt wegduiken.

Parijs – Edward Rutherfurd
Mooie, vuistdikke roman die de geschiedenis van Parijs vertelt vanuit de levensloop van een zestal families van de 12e eeuw tot de 20e eeuw.

Koop dit boek

Beschrijving:
Parijs is een wereldstad en een begrip. In deze epische roman ‘Parijs’ van Edward Rutherfurd, die eerder al de bestsellers ‘Londen’ en ‘New York’ schreef, maak je een wandeling door de geschiedenis van Parijs aan de hand van twee families die elkaar op elk gebied beconcurreren. Door hun ogen zie je de stad groeien tot de metropool van vandaag. Van de oevers van de Seine tot de bouw van de Eiffeltoren, van het decadente ‘joie de vivre’ van ‘La Belle Époque’ tot de lichtstad die ook vandaag nog hét symbool is van de romantiek: het boek ‘Parijs’ is even meeslepend als de stad zelf.

Victus: De val van Barcelona – Albert Sánchez Piñol
Monumentale roman over de geschiedenis van nog al zo’n prachtige stad, Barcelona. De publicatie van de roman van deze Catalaanse schrijver lag nogal gevoelig in Spanje.

Koop dit boek

Beschrijving:
Victus wordt verteld door Martí Zuviría, een jonge man uit Barcelona die een uitstekende militaire bouwmeester wordt. Het grillige lot maakt dat hij aan de ene kant de stad bouwkundig moet versterken, en aan de andere kant een strategie moet bedenken om haar te belegeren en te vernietigen.

Victus is een avonturenroman vol historische meedogenloosheid.
Victus is oneerbiedig, ongewoon en zeer respectvol.
Victus is een liefdesverhaal en de beschrijving van het eerste grote pan-Europese conflict.
Victus is één groot reisverhaal en gaat over een belegering die maar liefst dertien maanden duurde.
Victus is het verhaal over laffe adel en moedige kleine luiden en studenten.
Victus is het verhaal van een David tegen een Goliath.

Victus is een literair feest vol gevechten, avonturen, liefde, politiek en humor. Een boek dat je in één adem uitleest en met dezelfde gretigheid als waarmee je meesterwerken van Dumas, Victor Hugo of Tolstoj leest.

Palmen in de sneeuw – Luz Gabas
In oktober verschijnt bij uitgeverij Wereldbibliotheek dit debuut van Luz Gabas, waarvan in Spanje al 500.000 exemplaren verkocht werden.

Koop dit boek

Beschrijving:
Gedurende bijna tweehonderd jaar verlieten jonge mannen het arme stadje Huesca aan de voet van de Spaanse Pyreneeën om hun fortuin te zoeken op het tropische eiland Bioko. Dat maakte toen deel uit van de Spaanse kolonie Equatoriaal-Guinea. Generaties lang maakten zij die oversteek, totdat na de onafhankelijkheid in 1969 alle Spanjaarden het land uit werden gezet. Tegen deze achtergrond speelt zich de debuutroman van Luz Gabás af. In 2003, jaren na de verdrijving van de Spanjaarden, krijgt een jonge vrouw bij toeval een brief van haar oom in handen. Daarin leest ze over een onbekende inheemse vrouw die haar vader daar in 1969 achterliet, en zelfs over een haar onbekende halfbroer. Om de waarheid te achterhalen besluit zij hetzelfde avontuur aan te gaan als haar vader en zoveel generaties voor hem, en reist ze van Huesca naar Bioko. Hier ontrafelt ze stukje bij beetje wat er gebeurd is. Maar hoe dieper ze graaft, hoe confronterender de waarheid wordt – en is die waarheid wel het geheim dat ze wil blootleggen?

De erfenis van Elizabeth – Kirsty Wark
Ook nieuw in oktober: het debuut van Kirsty Wark, presentatrice van de BBC. Voor liefhebbers van Santa Montefiore en Elizabeth Gilbert.

Koop dit boek

Beschrijving:
De oude, eenzame Elizabeth Pringle is een bekend gezicht op het Schotse eiland Arran. Maar is er iemand die haar echt kent?
Wanneer ze sterft blijkt haar testament een verrassing te bevatten. Ze laat haar huis en al haar bezittingen na aan een vrouw die ze nooit ontmoet heeft, maar die ze ruim dertig jaar daarvoor met een kinderwagen langs het huis zag lopen.
Het kind uit die kinderwagen, nu een vrouw van 35, besluit uit te zoeken waarom deze vreemde dame haar huis naliet aan haar moeder.

Kou uit het oosten – Ken Follett
Het sluitstuk van de epische trilogie van Ken Follett over de geschiedenis van de 20e eeuw. Belooft net als de twee voorgangers weer veel spanning en sensatie te bevatten.

Koop dit boek

Beschrijving:
De Oost-Duitse Rebecca Hoffman ontdekt dat ze wordt afgeluisterd door de Stasi en doet iets impulsiefs dat haar leven onherroepelijk zal veranderen. George Jakes, zoon uit een gemengd huwelijk, bemachtigt een baan op het departement van Robert F. Kennedy, waar hij op zeer persoonlijke wijze verstrikt raakt in de strijd voor gelijke burgerrechten. Cameron Dewar moet als spion enorme risico s nemen om zijn idealen na te streven. Dimka Dvorkin raakt als assistent van Nikita Chroesjtsjov verwikkeld in de wedloop die de VS en de Sovjet-Unie op het randje van een kernoorlog zal brengen, terwijl zijn zus Tanja een politieke rol krijgt die haar van Moskou naar Cuba en van Praag naar Warschau brengt.Tegen de turbulente achtergrond van burgerprotesten, politieke schandalen, de val van de Berlijnse Muur, de Cubacrisis en de opkomst van de rock- n-roll vinden deze moedige jonge mensen uit vijf met elkaar verweven families ieder hun weg door de geschiedenis.


Hoi! Ik ben Martijn, oprichter van Mustreads.nl. Ik lees alles wat los en vast zit, maar heb een specifieke voorkeur voor mooie romans, afgewisseld met spannende thrillers. Bekijk ook mijn andere blog, Frankrijk Puur, over Frankrijk.

Reacties (34)

  1. Sebastian Kollmeyer
    2 weken geleden

    I simply want to say I am just newbie to blogs and seriously enjoyed this page. Likely I’m going to bookmark your site . You really come with perfect articles and reviews. Thank you for sharing your webpage.

  2. Commercial cleaning company
    1 week geleden

    I have read several excellent stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting. I wonder how a lot attempt you put to create the sort of wonderful informative site.

  3. alberta car towing
    6 dagen geleden

    You made various good points there. I did a search on the theme and found nearly all people will agree with your blog.

  4. digital marketing 500 startups
    6 dagen geleden

    Great post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Very useful info particularly the last part 🙂 I care for such information a lot. I was seeking this certain info for a long time. Thank you and good luck.

  5. go to my site
    5 dagen geleden

    I just want to mention I am just newbie to blogging and site-building and absolutely loved you’re web blog. Almost certainly I’m planning to bookmark your blog post . You certainly come with impressive posts. Thanks for sharing your website page.

  6. to remodel an older home
    5 dagen geleden

    Good – I should definitely pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all tabs and related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, site theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task..

  7. White glove furniture delivery
    5 dagen geleden

    You could definitely see your skills in the paintings you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. All the time go after your heart.

  8. pool table relocation
    5 dagen geleden

    whoah this blog is magnificent i like reading your posts. Stay up the good paintings! You realize, lots of individuals are hunting round for this info, you could aid them greatly.

  9. porno
    5 dagen geleden

    Attractive part of content. I simply stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I get actually loved account your weblog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds or even I fulfillment you get entry to consistently fast.

  10. new home remodeling ideas
    5 dagen geleden

    I’m truly enjoying the design and layout of your blog. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Excellent work!

  11. plumber like this
    4 dagen geleden

    You should participate in a contest for among the finest blogs on the web. I’ll recommend this web site!

  12. Playset assembly service
    4 dagen geleden

    Good day very cool web site!! Man .. Excellent .. Wonderful .. I will bookmark your web site and take the feeds additionally…I’m glad to seek out so many useful info here within the put up, we want work out more techniques in this regard, thanks for sharing.

  13. slots bonus
    4 dagen geleden

    Best view i have ever seen !

  14. 안전놀이터
    4 dagen geleden

    Best view i have ever seen !

  15. 마사지구인구직
    4 dagen geleden

    I love your blog website. I’m used. Thank anyone.

  16. VitalFlow Updated
    4 dagen geleden

    This website really has all the information and facts I needed about this subject and didn’t know who to ask.

  17. plumbing services informative post
    3 dagen geleden

    Good web site! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I am wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a nice day!

  18. pier and beam foundation repair near me
    3 dagen geleden

    Hi there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m absolutely enjoying your blog and look forward to new updates.

  19. Hot Snapchat Names
    3 dagen geleden

    I am a older women looking to chat. I love sucking dick btw hmu

  20. 출장안마
    3 dagen geleden

    An intriguing discussion is definitely worth comment. I do think that you should write more about this subject matter, it might not be a taboo matter but usually people do not discuss these topics. To the next! Many thanks!!

Geef een reactie